Leczenie naturalne

Natura dała Nam wszystko co niezbędne…

Pasty do zębów Fluor

Posted by naturalnel w dniu 9 lutego, 2012


Zdrowy i piękny uśmiech to nie domena ludzi którzy kupują tylko najdroższe pasty do zębów i stosują najlepsze hity na rynku. Nie jestem przeciwnikiem past do zębów, ale też zwolennikiem. Dają przyjemny zapach i ładne uczucie świeżości zatem mogę je uznać jako coś pożytecznego. Jednak nie wszystko złoto co się świeci.
Pasty do zębów są uzbrojone w fluor, niebezpieczny składnik który w nadmiarze może wyrządzić nam wiele krzywdy. Pasty te zawierają także dużo innych agresywnych substancji, które podrażniają jamę ustną.
 Sam fluor jak wykazały badania to cichy zabójca. Wpływa niekorzystnie na nasze żeby, niszcząc ich szkliwo stosowany powiedzmy codziennie. Fluor stosowano jako śmiercionośną broń podczas drugiej wojny światowej, poprzez dodawanie dużych dawek do wody pitnej, aby otumanić i ograniczyć możliwości więźniów, stosuje się do zabijania szczurów i innych gryzoni i insektów, powoduje  odwapnienie kości. W USA wykryto przypadki gdzie dodawano go do pitnej wody wodociągowej. Odnotowano wzrost zachorowań na raka u osób mieszkających na terenach, gdzie dostarczano właśnie taka fluoryzowaną wodę.

Fluor a próchnica zębów
fluor bezpośrednio bierze udział w uszkadzaniu szkliwa, uszkodzenie szkliwa pomaga bakteriom  dostanie się do zębiny, co w przyszłości powoduje próchnice zębów. Próchnica charakteryzuje się demineralizacją uwapnionych części zęba. Próchnica objawia się tym, że komórki wytwarzające szkliwo zanikają bezpowrotnie, niemożliwe jest też zregenerowanie szkliwa. zęby stają się kruche i podatne na wszelkie naciski, można bardzo łatwo wówczas złamać ząb.

Fakty związane z fluorem

fluor jest bardziej trujący niż ołów, którego zawartość w wodzie pitnej nie powinna przekraczać 0,5 części na milion. Poziom fluoru w naszej domowej wodzie wynosi ok. 1,5 części na milion.
– Raport opublikowany przez Międzynarodowy Uniwersytet na Florydzie stwierdza: ?roztwór fluorku potasu o stężeniu 0,45 ppm wystarczy do znacznego spowolnienia reakcji sensorycznych i umysłowych?.
– Na Sycylii stwierdzono związek pomiędzy bardzo wysokim stopniem fluoryzowaniem wody a złym stanem mieszkańców.
– W Polsce największe stężenie fluoru w wodzie pitnej zanotowano w woj. gdańskim
– Amerykański Instytut Leków i Żywności uważa fluor za lek, którego skuteczność i nieszkodliwość nie została wystarczająco udowodniona a różnica między dawką toksyczną a profilaktyczną jest bardzo mała.

Specjaliści alarmują, że nieszkodliwa dawka fluoru dla człowieka to 1 mg
Słynne akcje fluoryzowania zębów uczniów szkół podstawowych zaowocowały w Wielkiej Brytanii serią procesów sądowych. Okazało się, że u wielu dzieci doszło do przebarwień szkliwa, zęby stały się łamliwe i chropowate. W 1996 roku 10-letni Kevin otrzymał 1000 funtów odszkodowania od koncernu Colgate Palmolive, znanego producenta pasty do zębów. U chłopca stwierdzono fluorozę, czyli zatrucie fluorem.

A czy fluor naprawdę w znacznym stopniu chroni zęby dzieci przed próchnicą? Ekspertyza przeprowadzona na zlecenie Amerykańskiego Instytutu Badań Stomatologicznych wykazała, że właściwie nie ma różnicy między liczbą ubytków w zębach dzieci mieszkających na terenach objętych fluoryzacją i na nieobjętych.

Fluorki sa substancjami toksycznymi, które przy nadmiernej ekspozycji mogą
wywołać objawy ostrego zatrucia, przekrwienie i obrzęk mózgu oraz zmiany
zwyrodnieniowe w wątrobie i nerkach. Fluorki powodują tak(e niszczenie układu
kostnego ludzi i odłożone w nadmiernych ilościach w kościach prowadza do fluorozy.
Pierwszymi symptomami nadmiernej ekspozycji na fluorki pochodzące ze skażonej
wody sa przebarwienie szkliwa zębów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s